Domes sēdē ierodas ar Bībeli, lai protestētu pret ieroču veikala atvēršanu
Ogres novada domes 25.septembra sēdē bija ieradusies Leontīne Aperāne, kura, turot priekšā Bībeli, deputātiem lūdza neatļaut ieroču veikalu atvēršanu Pārogres lielveikalā. “Konsultējos ar trijiem vīriešiem, un pirmais, ko viņi visi teica, ir tas, ka ar pneimatiskajiem ieročiem var izšaut acis!” sacīja sieviete, apelējot pie deputātu sirdsapziņas un atgādinot, kas notika Somijā.
Sieviete deputātiem ieteica arī noskatīties kādu filmu, kurā esot parādītas nažu lietošanas sekas.
Jautāta par savu konfesiju, L. Aperāne portālam Ogrenet pastāstīja, ka pārstāv katoļu baznīcu un savu nākšanu uz domes sēdi esot saskaņojusi ar prāvestu K.Bojāru.
Kāds deputāts sacīja, ka vīriešiem jāprot rīkoties ar ieročiem, lai aizstāvētu savu zemi, un kā gan viņi iemācīšoties šaut, ja nevarēs iegādāties ieročus, bet kāds cits norādīja, ka tagad jau visu var nopirkt, uz ko sieviete iebilda – ja jau visur citur var nopirkt, kādēļ gan vēl veikali vajadzīgi arī Ogrē?
Jurists Ēriks Ancāns sacīja, ka likums pašvaldībai neatļauj aizliegt ieroču veikalu atvēršanu, varot diskutēt par vietu, bet, lai noraidītu vietas izvēli, vajadzīgs pamatojums. Turklāt likums reglamentē vecumu, no kura drīkst iegādāties ieročus, kā arī nosaka veicamās veselības pārbaudes un obligāti iegūstamās izziņas par veselības stāvokli. Atļauju ieroču un pirotehnikas izstrādājumu tirdzniecībai izsniedz Iekšlietu ministrija, no pašvaldības nepieciešams vien konkrētas tirdzniecības vietas saskaņojums. L.Aperāne izteica repliku - kas gan tā par demokrātiju, ja pašvaldībai nav lemšanas tiesību.
Deputāte un Jaunogres vidusskolas direktore Ludmila Sokolova atzina, ka diemžēl bērni nažus nes arī uz skolu, piemēram, septembrī naži konstatēti vairākiem skolēniem. Kādam zēnam atvāžamu kabatas nazi iedevis tēvs, kurš strādājot ārzemēs, un devis padomu – ja uz ielas kāds uzbrūkot, lai aizsargājoties ar nazi. L.Sokolova sacīja, ka pedagogiem šādas lietas jāpārrunā ne tikai ar skolēniem, bet arī ar viņu vecākiem. “Esmu pret ieroču tirdzniecību Pārogres lielveikalā un balsošu pret,” sacīja L.Sokolova.
Ar balsu pārsvaru deputāti atļāva uzņēmumam “AVE SPORT”' Pārogres “Hipermārketā” tirgoties ar pneimatiskajiem ieročiem, to munīciju un palīgierīcēm, kā arī ar aukstajiem ieročiem un speciālajiem līdzekļiem. SIA '”ALDI'” īpašnieks pirotehniku varēs glabāt un tirgot savā īpašumā “Jaunrubeņi” Ogresgalā – kādā ēkā pēc tās nodošanas ekspluatācijā. Savukārt SIA “'NĪRKOF”' ar pirotehnikas mazumtirdzniecību varēs nodarboties Pārogrē, Akmeņu ielā 41.
2008. gada 25. septembrī, 13:46, Aktualitātes
Ogrenet




Jaunākie komentāri
Ļaudis runā, ka tai Aperānei ir nopietnas psiholoģiskas problēmas un viņa nesen iesaistījusies kaut kādā sektā. Normāls cilvēks nevilksies ar bībeli rokā uz domi. Vienkārši drausmīgi noskatīties uz visām šitām trakajām sabiedrības pabirām, kaut tādas ātrāk nobeigtos un nepiesārņotu sociālo vidi!
ieraudzīju pati savu kļūdu. nepabeidzu teikumu par ūīdens pistolēm ....... bērnam nav jāredz kā lielie pagalmā šauj, tāpēc to daram,kad bērni nav mājās.
! - pareizi, mammai ir gan sakars ar to. mana profesija liek būt informētai par tādam lietām.